BÜLENT BÜYÜKSAYAR

Bülent, SmartStarts Consultancy LTD’in kurucusu ve aynı zamanda ICP-ACC sertifikalı bir Agile Koçu.  Insan Kaynakları alanındaki danışmanlık çalışmalarına, Türkiye ve İngiltere’deki çeşitli sektörlerden müşterilerine anahtar teslim projeler üreterek devam ediyor.

Toplam 18 yıl kurumsal deneyimi mevcut. Akredite bir değerlendirme ve gelişim merkezi değerlendiricisi olmakla birlikte uzmanlık alanları Yetenek Kazanımı ve İşveren Markası Oluşturma, Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi, Organizasyonel Gelişim ve Etki Yaratma, İş Mimarisi Çerçevesi oluşturma şeklinde özetlenebilir.

Arçelik’le birlikte insan kaynakları kariyeri başladı. Tüketici Hizmetleri, Arge ve Üretim Teknolojileri fonksiyonlarında 1000’i aşkın çalışanın ve yöneticinin insan kaynakları sürecini yönetti. Sonrasında Arçelik’in global işveren markasını yaratmasında kilit rollerde yer aldı ayrıca global yetenek kazanımı sürecini kurdu.

Borusan Otomotiv’de BMW’nin globalde kullandığı bayi ik yönetim sistemini Türkiye lokasyonuna entegre etti.

Bülent, Kabataş Erkek Lisesi, İstanbul Üniversitesi Piyasa Araştırmaları ve Reklamcılık, Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler mezunu.

EYLEM ATILGAN

Eylem, uluslararası işe alım ve beyin avcılığı konularında 18 yıllık deneyime sahip bir İK Uzmanı.

Kurumsal kariyeri boyunca Global işe alım ajanslarında, Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Amerika ve Asya’daki projelerde aktif olarak yer aldı, işe alım ve satış ekiplerini yönetti.

Ayrıca, İstanbul ve Londra’da ofisleri bulunan Conexus International Recruitment’in kurucusudur ve sadece büyük ekonomilerde değil Irak, İran, Pakistan, Mısır, Cezayir, Nijerya gibi gelişmekte olan pazarlarda uluslararası işe alım konusunda deneyimi bulunmakta.

Uzun vadeli iş ilişkileri kurma tecrübesiyle özellikle O&G, İnşaat, BT ve Telekomünikasyon alanlarında, prestijli, önde gelen çok uluslu şirketleri içeren bir portföyü mevcut.

İstanbul Üniversitesi mezunu ve İnsan Kaynakları Yönetimi üzerine Universidad Complutense de Madrid’de yüksek lisans yaptı. DDI tarafından Yetkinlik Bazlı Mülakat konusunda sertifikalı. Anadili türkçe’ye ek olarak İngilizce ve İspanyolca bilmekte.

GÜLRİZ KAŞBAŞ

Gülriz, Kabataş Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi lisans mezunu. Ayrıca aynı fakültenin Davranış Bilimleri kürsüsünden yüksek lisans derecesine ve University of Washington’dan proje yönetimi sertifikasına sahip. Halen İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi alanında doktora eğitimine devam etmekte.

Bir tekstil firmasının İnsan Kaynakları Departmanında başladığı kariyerine, 2001-2004 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak devam etti.

Takip eden 5 yıllık dönemde freelance olarak Organizasyonel Yapılanma, Performans Yönetimi, Ücret ve Yan Haklar Yönetimi, Satış Ekiplerine Yönelik Prim Sistemlerinin Kurulması gibi birçok danışmanlık projesini yürütüp; Takım Çalışması, Yönetim Becerileri, Zaman ve Toplantı Yönetimi, Sunuş Teknikleri, Performans Yönetimi, Ücret Yönetimi gibi konularda eğitimler verdi.

2010-2014 yılları arasında D-Smart Organizasyonel Gelişim Yöneticisi görevini üstlenerek özellikle işe alım, performans yönetimi, ücret ve yan haklar yönetimi, bütçe yönetimi, yatırımcı sunumları, insan kaynakları prosedürleri, eğitim gibi fonksiyonlara odaklandı.

2015 yılından bu yana bir çok insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı projesini yönetmekte olan Gülriz, çeşitli konularda eğitimler vermeye devam ediyor.

AYDAN ÇALBAŞ

Aydan, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümünden mezun. Kariyer hayatına Arçelik’te üretim sektöründe başladı ve üretim planlama, stok kontrol, satın alma, stratejik planlama konularında uzman mühendis olarak çalıştı.

Bu süre zarfında “Toplam Kalite Yönetimi”, “ISO 9000”, “ISO 14000” sertifika alım süreçlerinde yer aldı, Lider Kalite Denetçisi olarak çalıştı ve süreç geliştirme projelerine liderlik etti. Özellikle satın alma ve stratejik planlama süreçlerinin tanımlanması, uygulamaya alınması ve eğitimlerinin verilmesi aşamalarında aktif olarak yer aldı.

İnsan odaklı çalışmaya karar vermesinin ardından kariyerine İnsan Kaynakları alanında yönetici olarak devam etti. Organizasyonel gelişim çalışmaları, endüstriyel ilişkiler, yetkinlik değerlendirme, işe alım, performans değerlendirme sistemleri tasarımları, yönetim potansiyeli olan çalışanların tespiti ve geliştirilmesi alanlarında projelere liderlik etti.

Aydan, koçluk sertifikasına sahip ve ayrıca akredite bir değerlendirme / gelişim merkezi değerlendiricisi.

ARZU BALCI ÇEVİK

Arzu, Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu. Arçelik’teki 20 yıllık kurumsal deneyimi süresince tüketici hizmetleri, tedarik zinciri, arge, satın alma, finans, bilişim teknolojileri fonksiyonlarında Kıdemli İK İş Ortağı olarak çalıştı.

Uzmanlık alanları: Organizasyonel gelişim, insan kaynakları planlama, yetenek kazanımı, performans yönetimi ve ücret/kademe süreci.

Ayrıca akredite bir değerlendirme ve gelişim merkezi değerlendiricisi.

SmartStarts Consultancy LTD – United Kingdom
Company number: 12058993
Correspondent: Mr. Bulent Buyuksayar – Managing Director