#pekisenneyapacaksın

Eğitim ve Yönetim Danışmanı Hülya Mutlu’nun başlattığı #pekisenneyapacaksın inisiyatifi doğrultusunda biz de naçizane katkılarımızı sunmak istedik:

– Bize ulaşan ilk 10 yeni mezun arkadaşımıza “Agile 101 – Herkes için Agile” proje yönetimi #Udemy eğitimi hediye ediyoruz.

– Ekim ayı sonuna kadar her hafta iki yeni mezun arkadaşımıza da özgeçmişini daha etkin hale getirmesi için online görüşme ile cv üzerinden birlikte gidip ücretsiz danışmanlık vereceğiz.

#pekisenneyapacaksın ?

podcast

iş aramayı tam zamanlı işe dönüştürmemek için 10 öneri

LinkedIn profilinizi ve özgeçmişinizi güncel tutmak, kariyer portallarında iş kovalamak, ayrı ayrı kapak mektubu yazmak, iş aramanın can sıkıcı tarafları ve iş aramak bazen tam zamanlı bir işe dönüşebiliyor.

Smarttalks – Monologlar’ın bu bölümünde, hem iş aramış hem de yüzlerce işe yerleştirme yapmış uzmanlar olarak iş arama sürecinizi daha katlanabilir ve verimli hale getirebilmeniz  için size 10 adet yöntem önerisi hazırladık.

Dinlemek için:

Spotify

Direkt

makale

Afganistan’da artık kadının adı var (en azından kağıt üzerinde)

Toplumsal cinsiyet eşitliğini benimseyememiş toplumlar geri kalmaya mahkum. Politika ve itibar danışmanı Bartu Özden’in Aposto!’da bugün yayınlanan yazısında, kendi sözleriyle “bizlere insanlık için küçük ama Afganistan için büyük bir iyi haber vermek istiyor. Afganistan’da artık çocukların kimliklerine babalarının yanı sıra annelerinin de isimleri yazılacak”.

Yazıda çok özetle Taliban rejiminden bu yana kadınların durumu, isim tabusu, bu tabuya karşı 3 yıl önce başlatılan kadın hareketi, muhtemelen bu hareketin etkilediği olumlu yasa değişikliği ve bu değişikliğe Taliban’ın tepkisinden bahsediliyor.

okumak için

sunum

agile çalışma felsefesiyle organizasyonların dönüşümü

Daha çok proje metodolojisi olarak bilinen Agile (Çevik) aslında uzun bir yolculuk, bir felsefe. Kurumlarını bu felsefeyle dönüştüren yönetim ve ik ekipleri var ve her geçen gün çoğalıyorlar.

– Agile nedir, 5 adımı, Agile ekibi kimlerden oluşur?
– Çevik dönüşüm nedir?
– Yeterince çevik miyiz?
– Bu dönüşüm neden gerekli?
– Dönüşümün boyutları ve stratejisi
– Zorluklar & önyargılar & hatalar
– Çevik organizasyonlar ve Çevik İK

görüntülemek için

Linkedin Live

Dr. Serhat Tatlı, Değişim Doktoru ile Onikiden’de yine değerli bir konuğu, Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Tarık Tüzünsü‘yü konuk etti.

Dijitalleşmeden uzaktan çalışmaya; direnç ile baş etmekten yeni nesil takım dinamiklerine; belirsizlik dönemlerinde strateji geliştirmekten Türkiye’nin start-up eko sisteminde dünyanın neresinde olduğuna kadar güncel konulara dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdiler.

izlemek için

seçmece bunlar!

haftanın öne çıkan makaleleri, blogları ve paylaşımları

Biz bunları okuduk bu hafta, o zaman neden siz de okumayasınız? Buyrun o halde:

Goldie Chan, Forbes – Kişisel Markalamanın 10 Altın Kuralı

Lauren C. Howe, Ashley Whillans, Jochen I. Menges, HBR – Uzaktan Çalışırken Zamandan Nasıl (Gerçekten) Tasarruf Edilir?

Mary Baker, Gartner –  Yetersiz Temsil Edilen Yetenekleri Daha Etkili Şekilde Geliştirmek için 3 Eylem

Abintegro, ICSLearn –  “Pandemi sırasında ne yaptın?” sorusuna nasıl cevap verilir?

iş fırsatları

Görev tanımlarını web sitemizden detaylı inceleyebilir, başvurabilir, sorularınız için Linkedin’den bizimle iletişime geçebilirsiniz.

sosyal medyadan takip etmek için

online görüntüle

geçmiş sayıları oku

abonelikten çık