Şirketinizin yetkinlik modelini kolaylıkla uyarlayabileceğimiz hazır değerlendirme merkezi araçlarını da size sunuyor ve direkt uygulamaya almanızı sağlıyoruz.

HAZIR EGZERSİZLERİMİZ:

 • YETKİNLİK BAZLI GÖRÜŞME

   

  Yetkinlik Bazlı Görüşme, çalışanlarınızdan beklediğiniz önceden belirlenmiş yetkinlikleri ölçmek için tasarlanmış sorular içerir. Bu sorular genellikle adayın geçmişte karşılaştığı durumlara ve bu durumlarda ne yaptığına dair örnekler verdirerek aradığınız yetkinliklerin seviyelerini belirlemenizi sağlar.

  Bu görüşmeler, geleneksel görüşmelere göre daha sistematiktir ve her soru belirli bir yetkinlik ölçümünü hedefler. Ayrıca adayın tercih ettiği çalışma tarzı hakkında değerli bilgiler verir ve gelecekteki durumlarda davranışların tahmin edilmesine yardımcı olur.

 • GRUP ÇALIŞMASI

   

  Grup çalışması egzersizi, genel olarak bir ekip içinde çalışma, katkıda bulunma, temsilci seçme ve sorunları çözme gibi yetkinlikleri adil bir yöntemle ölçmeye yardımcı olur.

  Egzersizde katılımcılara bir senaryo veya bir iş sorunu sunularak gerçek bir toplantıya yakın bir simülasyon ortamı yaratılır. Böylece değerlendiriciler için gerçek bir çalışma ortamda beklenen yetkinlikleri gözlemleme fırsatı sunulur.

 • ROL OYUNLARI

   

  Rol Oyunu, katılımcıların bir çalışma ortamında oluşabilecek bir durumu yakından yansıtan hayali bir senaryoyu oynadıkları bir değerlendirme merkezi egzersizidir.

  Katılımcıya senaryo ve egzersizin hedeflerini özetleyen bir bilgilendirme yapılır ve hazırlanması için belli bir süre verilir. Hazırlık süresi sonunda (genelde) değerlendiriciyle senaryoya göre bir diyalog gerçekleştirilir.

  Rol oyunu egzersizi, katılımcının bir iş ortamında örneğin bir çatışma ile uğraşırken nasıl tepki verdiğini test eder. Temel amaç, hangi yetkinliklerin sergilendiğini ve katılımcı davranışlarının pozisyonla nasıl eşleştiğini görmektir.

 • AJANDA (IN-TRAY) EGZERSİZİ

   

  Ajanda (In-tray) Egzersizi, sıradışı talepler, aşırı iş yoğunluğu, çoklu istekler gibi durumlarda katılımcının takvim yönetimi, önceliklendirme, stres yönetimi gibi yetkinliklerini kullanarak sorunlarla nasıl başa çıktığını ölçmemizi sağlayan bir egzersizdir.

  Katılımcıya genelde problemler içeren temel bir senaryo verilir, örneğin yeni bilgi akışları, e-postaların yanıtlanması, toplantı talepleri gibi beklentileri yönetmesi ve sorulara yanıt vermesi beklenir.

 • SUNUM-ANALİZ EGZERSİZİ

   

  Bu egzersiz türü, sunum becerileri ve analiz etme yetkinliklerini değerlendirmek için kullanılır. Adaya veri setleri içeren bir konu ve hazırlanması için belirli bir süre verilir ve hazırlık süresi sonunda bir beklenenlerle ilgili bir sunum yapması istenir.

  Sunumun sonunda tam ölçümlenmemiş yetkinliklerle ilgili bir soru-cevap seansı da yapılabilir.